Integrated Device Technology (IDT) 71V65603S133BQI
71V65603S133BQI picture photo
Mfg. Part Number
71V65603S133BQI
Brief Description
IC SRAM 9MBIT 133MHZ 165CABGA
Datasheet Download
71V65603S133BQI.pdf
Availability of 71V65603S133BQI
QUANTITY
71V65603S133BQI Order Process
Ship out your order
Specifications of 71V65603S133BQI
Internal Part NumberEIS-71V65603S133BQI
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package136
Series-
PackagingTray
Format - MemoryRAM
Memory TypeSRAM - Synchronous ZBT
Memory Size9M (256K x 36)
Speed133MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case165-TBGA
Supplier Device Package165-CABGA (13x15)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)71V65603S133BQI
Related Links71V6560, 71V65603S133BQI Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
71V65603S133BQI Details Description
Related parts for 71V65603S133BQI
IC TRANSCVR TRI-ST 8BIT 24DIP datasheet.pdf
CAP CER 22PF 2KV X7R 1206 datasheet.pdf
IC REG BUCK BOOST INV ADJ D2PAK datasheet.pdf
TERM BLOCK RISING CLAMP 5POS datasheet.pdf
RES 0.715 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER PSIS datasheet.pdf
YB ILLUM PUSHBUTTON CAP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100" datasheet.pdf