Integrated Device Technology (IDT) 71V65603S150BQI
71V65603S150BQI picture photo
Mfg. Part Number
71V65603S150BQI
Brief Description
IC SRAM 9MBIT 150MHZ 165CABGA
Datasheet Download
71V65603S150BQI.pdf
Availability of 71V65603S150BQI
QUANTITY
71V65603S150BQI Order Process
Ship out your order
Specifications of 71V65603S150BQI
Internal Part NumberEIS-71V65603S150BQI
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package136
Series-
PackagingTray
Format - MemoryRAM
Memory TypeSRAM - Synchronous ZBT
Memory Size9M (256K x 36)
Speed150MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case165-TBGA
Supplier Device Package165-CABGA (13x15)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)71V65603S150BQI
Related Links71V6560, 71V65603S150BQI Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
71V65603S150BQI Details Description
Related parts for 71V65603S150BQI
RES SMD 44.2K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES 0.005 OHM 3W 1% RADIAL datasheet.pdf
RES 298 OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
IDC SOCKET .100" 20POS datasheet.pdf
PANEL MOUNT INDICATORS datasheet.pdf
CAP TANT 220UF 10% 10V AXIAL datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 270VIN 5VOUT 100W datasheet.pdf
UNIVERSAL MAT TRIM KIT 42"X42" datasheet.pdf
Connector Socket 9 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 55POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
CONN PLUG 39POS datasheet.pdf