Vishay/Dale RNC50H1433FRBSL
RNC50H1433FRBSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC50H1433FRBSL
Brief Description
RES 143K OHM 1/10W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50H1433FRBSL.pdf
Availability of RNC50H1433FRBSL
QUANTITY
RNC50H1433FRBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50H1433FRBSL
Internal Part NumberEIS-RNC50H1433FRBSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingBulk
Resistance (Ohms)143k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50H1433FRBSL
Related LinksRNC50H1, RNC50H1433FRBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50H1433FRBSL Details Description
Related parts for RNC50H1433FRBSL
HDI PIN ASSY 4 ROW 180 POS datasheet.pdf
TRIMMER 50 OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
OSC VCO 1200-2300MHZ SMD .5X.5" datasheet.pdf
CONN MALE M12 8POS STR 7M CABLE datasheet.pdf
SWITCH ROCKER datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 20AWG BROWN 1000' datasheet.pdf
CAP CER 10UF 16V JB 1206 datasheet.pdf
RES 98K OHM .3W .005% RADIAL datasheet.pdf
MPAC 5R ST PF HDR datasheet.pdf
CAP FILM 0.024UF 5% 1600VDC AXIA datasheet.pdf
HD 38999 73C 73#23 SKT RECP datasheet.pdf
Chip Monolithic Ceramic Capacitor 0805 X7R 0.047レF 100V datasheet.pdf