Integrated Device Technology (IDT) 71V65603S150BQI8
71V65603S150BQI8 picture photo
Mfg. Part Number
71V65603S150BQI8
Brief Description
IC SRAM 9MBIT 150MHZ 165CABGA
Datasheet Download
71V65603S150BQI8.pdf
Availability of 71V65603S150BQI8
QUANTITY
71V65603S150BQI8 Order Process
Ship out your order
Specifications of 71V65603S150BQI8
Internal Part NumberEIS-71V65603S150BQI8
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Memory Size9M (256K x 36)
Speed150MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case165-TBGA
Supplier Device Package165-CABGA (13x15)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)71V65603S150BQI8
Related Links71V65603, 71V65603S150BQI8 Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
71V65603S150BQI8 Details Description
Related parts for 71V65603S150BQI8
IC Z8 16MHZ C21/C61/C63 44-PLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .156 WW datasheet.pdf
SSD 32GB SCSI datasheet.pdf
RES SMD 51 OHM 5% 1.5W 2512 datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 9-18VIN +/-09VOUT datasheet.pdf
IC PLL WAN SYNC ETHERNET 100TQFP datasheet.pdf
CAP CER 2.2UF 100V X7R 1812 datasheet.pdf
ANVIL datasheet.pdf
TERMINAL HOLD DOWN datasheet.pdf
XCEDE RGHT 2PVH 8COL WK datasheet.pdf
CONN EDGE .100 20POS DR LOW P datasheet.pdf