Integrated Device Technology (IDT) 71V65603S150PFG
71V65603S150PFG picture photo
Mfg. Part Number
71V65603S150PFG
Manufacturer
Product Category
Memory
Brief Description
IC SRAM 9MBIT 150MHZ 100TQFP
Datasheet Download
71V65603S150PFG.pdf
Availability of 71V65603S150PFG
QUANTITY
71V65603S150PFG Order Process
Ship out your order
Specifications of 71V65603S150PFG
Internal Part NumberEIS-71V65603S150PFG
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package72
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyMemory
Series-
PackagingTray
Format - MemoryRAM
Memory TypeSRAM - Synchronous ZBT
Memory Size9M (256K x 36)
Speed150MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case100-LQFP
Supplier Device Package100-TQFP (14x14)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)71V65603S150PFG
Related Links71V6560, 71V65603S150PFG Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
71V65603S150PFG Details Description
Related parts for 71V65603S150PFG
CONN SMART CARD PUSH-PULL R/A datasheet.pdf
FUSE HLDR CARTRIDGE 250V 16A PCB datasheet.pdf
CAP CER 0.50PF 50V C0K 0402 datasheet.pdf
IC REG CTRLR PWM CM 8SOIC datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 78 Position Panel Mount Crimp datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
RES 105 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 4POS CRIMP datasheet.pdf
PHOTODIODE SILICON PIN SMD datasheet.pdf
DIODE GP 600V 300A 3TOWER datasheet.pdf
39UF 150V 16.1X33.4 105C RAD datasheet.pdf