Integrated Device Technology (IDT) 71V65603S150PFG
71V65603S150PFG picture photo
Mfg. Part Number
71V65603S150PFG
Brief Description
IC SRAM 9MBIT 150MHZ 100TQFP
Datasheet Download
71V65603S150PFG.pdf
Availability of 71V65603S150PFG
QUANTITY
71V65603S150PFG Order Process
Ship out your order
Specifications of 71V65603S150PFG
Internal Part NumberEIS-71V65603S150PFG
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package72
Series-
PackagingTray
Format - MemoryRAM
Memory TypeSRAM - Synchronous ZBT
Memory Size9M (256K x 36)
Speed150MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case100-LQFP
Supplier Device Package100-TQFP (14x14)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)71V65603S150PFG
Related Links71V6560, 71V65603S150PFG Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
71V65603S150PFG Details Description
Related parts for 71V65603S150PFG
REGULTR -15V 0.3A 3 PIN HORZ datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 12VIN +/-3.3VOUT datasheet.pdf
BOX ALUM BLACK 4.72"L X 4.72"W datasheet.pdf
CAP CER 3900PF 100V X7R AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
KK 156 HDR ASSY FRLK PEG 7POS datasheet.pdf
CONN RCPT 100POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
RES SMD 7.15K OHM 0.6W 3017 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM XCUT T412 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X30MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CAP FILM 10NF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf