Integrated Device Technology (IDT) 71V65803S133BQI8
71V65803S133BQI8 picture photo
Mfg. Part Number
71V65803S133BQI8
Brief Description
IC SRAM 9MBIT 133MHZ 165CABGA
Datasheet Download
71V65803S133BQI8.pdf
Availability of 71V65803S133BQI8
QUANTITY
71V65803S133BQI8 Order Process
Ship out your order
Specifications of 71V65803S133BQI8
Internal Part NumberEIS-71V65803S133BQI8
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Format - MemoryRAM
Memory TypeSRAM - Synchronous ZBT
Memory Size9M (512K x 18)
Speed133MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case165-TBGA
Supplier Device Package165-CABGA (13x15)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)71V65803S133BQI8
Related Links71V65803, 71V65803S133BQI8 Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
71V65803S133BQI8 Details Description
Related parts for 71V65803S133BQI8
IC LITH-ION LDO CHRG MGMT 8-SOIC datasheet.pdf
IC TXRX RS485/RS422 8-DIP datasheet.pdf
DGTL ISO 2.5KV GEN PURP 16SOIC datasheet.pdf
CAP CER 20PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 100W datasheet.pdf
CAP TANT 0.12UF 5% 75V AXIAL datasheet.pdf
RES 80K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 1.3K OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X35MM L-TAB T412 datasheet.pdf
IDC BOX HEADER 34 CONTACTS datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 200V 1A SOD123F datasheet.pdf