Integrated Device Technology (IDT) 71V65803S150PFGI8
71V65803S150PFGI8 picture photo
Mfg. Part Number
71V65803S150PFGI8
Brief Description
IC SRAM 9MBIT 150MHZ 100TQFP
Datasheet Download
71V65803S150PFGI8.pdf
Availability of 71V65803S150PFGI8
QUANTITY
71V65803S150PFGI8 Order Process
Ship out your order
Specifications of 71V65803S150PFGI8
Internal Part NumberEIS-71V65803S150PFGI8
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Format - MemoryRAM
Memory TypeSRAM - Synchronous ZBT
Memory Size9M (512K x 18)
Speed150MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case100-LQFP
Supplier Device Package100-TQFP (14x14)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)71V65803S150PFGI8
Related Links71V65803, 71V65803S150PFGI8 Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
71V65803S150PFGI8 Details Description
Related parts for 71V65803S150PFGI8
RES SMD 2.49M OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 6.19M OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CARDEDGE LO PRO 44POS .156 GRN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .100 EYELET datasheet.pdf
CAP POLYMER 150UF 20% 2.5V SMD datasheet.pdf
RES 110K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 98.8 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 26.7K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
Crystal 11.2896MHz 30ppm 10pF 180 Ohm -40°C - 85°C AEC-Q200 Surface Mount 4-SMD datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION 20A SPST datasheet.pdf
FIXED IND 82UH 196MA 5.2 OHM SMD datasheet.pdf
CAP CER 5600PF 1KV NP0 1825 datasheet.pdf