Xilinx XC3S1500-5VQG100C
XC3S1500-5VQG100C picture photo
Mfg. Part Number
XC3S1500-5VQG100C
Manufacturer
Product Category
XILINX IC
Brief Description
Spartan-3 FPGA Family: Complete Data Sheet IC
Datasheet Download
XC3S1500-5VQG100C.pdf
Availability of XC3S1500-5VQG100C
QUANTITY
XC3S1500-5VQG100C Order Process
Ship out your order
Specifications of XC3S1500-5VQG100C
Internal Part NumberEIS-XC3S1500-5VQG100C
Delivery TimeIn stock, ship XC3S1500-5VQG100C today.
SeriesXC3S150
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ (Standard Package Quantity)1
MOQ1 Piece
ApplicationIndustrial or Military for XC3S1500-5VQG100C
Alternative Part (Replacement)EIS-XC3S1500-5VQG100C
Country of OriginUSA
Weight0.001KG
Additional ServicesProgramming, tape packing or any other services you need
DistributorExcellent Integrated System LIMITED
XILINX Product CategoryIC, FPGA, CPLD, SOC, MCU, DSP, MPU
Related LinksXC3S1500, XC3S1500-5VQG100C Datasheet, Xilinx Distributor
XC3S1500-5VQG100C Details Description
Related parts for XC3S1500-5VQG100C
TERM BLOCK PLUG 15POS STR 5.08MM datasheet.pdf
SENSOR RH DEDICATED HUMIDITY datasheet.pdf
RES SMD 1.24M OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
SWITCH KEYLOCK SP3T 4A 90DEG datasheet.pdf
Connector Receptacle 7 Position 0.049" (1.25mm) Tin Surface Mount datasheet.pdf
RES 47 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
Connector Socket 68 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf