Integrated Device Technology (IDT) 71V67603S150BQI8
71V67603S150BQI8 picture photo
Mfg. Part Number
71V67603S150BQI8
Brief Description
IC SRAM 9MBIT 150MHZ 165CABGA
Datasheet Download
71V67603S150BQI8.pdf
Availability of 71V67603S150BQI8
QUANTITY
71V67603S150BQI8 Order Process
Ship out your order
Specifications of 71V67603S150BQI8
Internal Part NumberEIS-71V67603S150BQI8
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Memory Size9M (256K x 36)
Speed150MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case165-TBGA
Supplier Device Package165-CABGA (13x15)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)71V67603S150BQI8
Related Links71V67603, 71V67603S150BQI8 Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
71V67603S150BQI8 Details Description
Related parts for 71V67603S150BQI8
IC FIXED POINT DSP 532-FCBGA datasheet.pdf
RES SMD 45.3 OHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 25W datasheet.pdf
CAP ALUM 100000UF 20% 63V SCREW datasheet.pdf