Integrated Device Technology (IDT) 71V67603S150PFGI
71V67603S150PFGI picture photo
Mfg. Part Number
71V67603S150PFGI
Brief Description
IC SRAM 9MBIT 150MHZ 100TQFP
Datasheet Download
71V67603S150PFGI.pdf
Availability of 71V67603S150PFGI
QUANTITY
71V67603S150PFGI Order Process
Ship out your order
Specifications of 71V67603S150PFGI
Internal Part NumberEIS-71V67603S150PFGI
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package72
Series-
PackagingTray
Format - MemoryRAM
Memory TypeSRAM - Synchronous
Memory Size9M (256K x 36)
Speed150MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case100-LQFP
Supplier Device Package100-TQFP (14x14)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)71V67603S150PFGI
Related Links71V67603, 71V67603S150PFGI Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
71V67603S150PFGI Details Description
Related parts for 71V67603S150PFGI
IC OPAMP PGA 560KHZ RRO 10MSOP datasheet.pdf
CONTACT PIN MALE 30 MICRONS GOLD datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 9-18VIN 15VOUT datasheet.pdf
RES 2.74 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN 1.0/2.3 PLUG STR 50 OHM datasheet.pdf
CABLE 7POS .100 JUMPER 2.6 INCH datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CIRCULAR CONNECTOR WITH HARAX M datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 5% 15V 2214 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 62 Position Free Hanging (In-Line) Solder datasheet.pdf
RES SMD 0.39 OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf