Integrated Device Technology (IDT) 71V67603S166BQG8
71V67603S166BQG8 picture photo
Mfg. Part Number
71V67603S166BQG8
Brief Description
IC SRAM 9MBIT 166MHZ 165CABGA
Datasheet Download
71V67603S166BQG8.pdf
Availability of 71V67603S166BQG8
QUANTITY
71V67603S166BQG8 Order Process
Ship out your order
Specifications of 71V67603S166BQG8
Internal Part NumberEIS-71V67603S166BQG8
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Memory Size9M (256K x 36)
Speed166MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case165-TBGA
Supplier Device Package165-CABGA (13x15)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)71V67603S166BQG8
Related Links71V67603, 71V67603S166BQG8 Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
71V67603S166BQG8 Details Description
Related parts for 71V67603S166BQG8
TERM BLOCK PCB 5.08MM 36POS OR datasheet.pdf
CAP CER 4.3PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
RES SMD 4.75M OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
RES SMD 49.9OHM 0.05% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 90POS DIP .050 SLD datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 10K OHM 10% TOLER datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 32.768KHZ CMOS SMD datasheet.pdf
FIXED IND 4.5UH 22A 2.9 MOHM SMD datasheet.pdf