Integrated Device Technology (IDT) 71V67803S133BG
71V67803S133BG picture photo
Mfg. Part Number
71V67803S133BG
Brief Description
IC SRAM 9MBIT 133MHZ 119BGA
Datasheet Download
71V67803S133BG.pdf
Availability of 71V67803S133BG
QUANTITY
71V67803S133BG Order Process
Ship out your order
Specifications of 71V67803S133BG
Internal Part NumberEIS-71V67803S133BG
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package84
Series-
PackagingTray
Format - MemoryRAM
Memory TypeSRAM - Synchronous
Memory Size9M (512K x 18)
Speed133MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case119-BGA
Supplier Device Package119-PBGA (14x22)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)71V67803S133BG
Related Links71V6780, 71V67803S133BG Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
71V67803S133BG Details Description
Related parts for 71V67803S133BG
AC/DC DESKTOP ADAPTER 15V 20W datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NC 10A 110V datasheet.pdf
IC DECADE COUNTER DUAL 16-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 1.62KOHM 0.02% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
FUSE GLASS 250MA 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
RES 28.7 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 11.5K OHM 1W 1206 WIDE datasheet.pdf
OSC VCTCXO 30.72MHZ CLP SNWV SMD datasheet.pdf