Integrated Device Technology (IDT) 71V67803S133BQGI
71V67803S133BQGI picture photo
Mfg. Part Number
71V67803S133BQGI
Brief Description
IC SRAM 9MBIT 133MHZ 165CABGA
Datasheet Download
71V67803S133BQGI.pdf
Availability of 71V67803S133BQGI
QUANTITY
71V67803S133BQGI Order Process
Ship out your order
Specifications of 71V67803S133BQGI
Internal Part NumberEIS-71V67803S133BQGI
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package136
Series-
PackagingTray
Format - MemoryRAM
Memory TypeSRAM - Synchronous
Memory Size9M (512K x 18)
Speed133MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case165-TBGA
Supplier Device Package165-CABGA (13x15)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)71V67803S133BQGI
Related Links71V67803, 71V67803S133BQGI Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
71V67803S133BQGI Details Description
Related parts for 71V67803S133BQGI
TRANS NPN DARL 60V 0.8A TO92-3 datasheet.pdf
SWITCH ROCKER 3PDT 5A 120V datasheet.pdf
RES SMD 3.4K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 80M OHM 1% 100W datasheet.pdf
TRIMMER 2.5K OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
CAP CER 22PF 2KV N750 RADIAL datasheet.pdf
RES 23.7K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 22K OHM 1% 0.15W 1505 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM R-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X20MM R-TAB datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS BOX MNT PIN datasheet.pdf
DIODE ZENER 18V 500MW DO35 datasheet.pdf