Integrated Device Technology (IDT) 71V67803S150BQ
71V67803S150BQ picture photo
Mfg. Part Number
71V67803S150BQ
Brief Description
IC SRAM 9MBIT 150MHZ 165CABGA
Datasheet Download
71V67803S150BQ.pdf
Availability of 71V67803S150BQ
QUANTITY
71V67803S150BQ Order Process
Ship out your order
Specifications of 71V67803S150BQ
Internal Part NumberEIS-71V67803S150BQ
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package136
Series-
PackagingTray
Memory Size9M (512K x 18)
Speed150MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case165-TBGA
Supplier Device Package165-CABGA (13x15)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)71V67803S150BQ
Related Links71V6780, 71V67803S150BQ Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
71V67803S150BQ Details Description
Related parts for 71V67803S150BQ
IC HEX INV SCHMITT TRIG 14SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
BERGSTIK II .100" SR STRAIGHT datasheet.pdf
DIN STRAIGHT HEADER F datasheet.pdf
BUNDLE ATMEGA2560/RF212 PBGA datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 16V 10% 2312 datasheet.pdf
LOCATOR ASSEMBLY FOR 0638238300 datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 3A SYNC 8WDFN datasheet.pdf
FIXED IND 330NH 1.705A 130 MOHM datasheet.pdf