Integrated Device Technology (IDT) 71V67803S150PFGI8
71V67803S150PFGI8 picture photo
Mfg. Part Number
71V67803S150PFGI8
Brief Description
IC SRAM 9MBIT 150MHZ 100TQFP
Datasheet Download
71V67803S150PFGI8.pdf
Availability of 71V67803S150PFGI8
QUANTITY
71V67803S150PFGI8 Order Process
Ship out your order
Specifications of 71V67803S150PFGI8
Internal Part NumberEIS-71V67803S150PFGI8
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Format - MemoryRAM
Memory TypeSRAM - Synchronous
Memory Size9M (512K x 18)
Speed150MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case100-LQFP
Supplier Device Package100-TQFP (14x14)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)71V67803S150PFGI8
Related Links71V67803, 71V67803S150PFGI8 Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
71V67803S150PFGI8 Details Description
Related parts for 71V67803S150PFGI8
FUSE GLASS 1.6A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 200V NP0 2225 datasheet.pdf
IC DAC 12BIT DUAL LP SER 16-QSOP datasheet.pdf
FUSE BOARD MNT 250MA 32VAC 63VDC datasheet.pdf
CAP FILM 0.22UF 5% 250VDC RADIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 6POS SKT datasheet.pdf