Integrated Device Technology (IDT) 7204L20LB
7204L20LB picture photo
Mfg. Part Number
7204L20LB
Manufacturer
Product Category
Logic - FIFOs Memory
Brief Description
IC MEM FIFO 4K X 9 ASYNC 32LCC
Datasheet Download
7204L20LB.pdf
Availability of 7204L20LB
QUANTITY
7204L20LB Order Process
Ship out your order
Specifications of 7204L20LB
Internal Part NumberEIS-7204L20LB
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyLogic - FIFOs Memory
Series7200
PackagingTube
Memory Size36K (4K x 9)
FunctionAsynchronous
Data Rate33.3MHz
Access Time20ns
Voltage - Supply4.5 V ~ 5.5 V
Current - Supply (Max)150mA
Bus DirectionalUni-Directional
Expansion TypeDepth, Width
Programmable Flags SupportNo
Retransmit CapabilityYes
FWFT SupportNo
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case32-CLCC
Supplier Device Package32-LCC (11.43x13.97)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)7204L20LB
Related Links7204, 7204L20LB Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
7204L20LB Details Description
Related parts for 7204L20LB
MOSFET P-CH 20V 3.5A 1206-8 datasheet.pdf
SENSOR 500PSI 7/16-20 UNF 4.5V datasheet.pdf
CAP POLYMER 220UF 20% 2V SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 150W datasheet.pdf
RES 2.43K OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
RES 2.1K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf