Integrated Device Technology (IDT) 72215LB15PFI8
72215LB15PFI8 picture photo
Mfg. Part Number
72215LB15PFI8
Brief Description
IC FIFO 512X18 SYNC 15NS 64-TQFP
Datasheet Download
72215LB15PFI8.pdf
Availability of 72215LB15PFI8
QUANTITY
72215LB15PFI8 Order Process
Ship out your order
Specifications of 72215LB15PFI8
Internal Part NumberEIS-72215LB15PFI8
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package750
Series7200
PackagingTape & Reel (TR)
Memory Size9K (512 x 18)
FunctionSynchronous
Data Rate66.7MHz
Access Time10ns
Voltage - Supply4.5 V ~ 5.5 V
Current - Supply (Max)60mA
FWFT SupportNo
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case64-LQFP
Supplier Device Package64-TQFP (14x14)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)72215LB15PFI8
Related Links72215L, 72215LB15PFI8 Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
72215LB15PFI8 Details Description
Related parts for 72215LB15PFI8
IC FPGA 164 I/O 208PQFP datasheet.pdf
IC DECODER/DEMUX 3-8 16-SOEIAJ datasheet.pdf
CONN MALE M12 8POS STR 7M CABLE datasheet.pdf
IC SUPERVISOR OPEN DRAIN SC-70 datasheet.pdf
RES 215K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
HEADER datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100" datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 8POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
RES SMD 26.1K OHM 0.5% 1/4W 0603 datasheet.pdf