Integrated Device Technology (IDT) 72225LB25JI
72225LB25JI picture photo
Mfg. Part Number
72225LB25JI
Brief Description
IC FIFO 1024X18 SYNC 25NS 68PLCC
Datasheet Download
72225LB25JI.pdf
Availability of 72225LB25JI
QUANTITY
72225LB25JI Order Process
Ship out your order
Specifications of 72225LB25JI
Internal Part NumberEIS-72225LB25JI
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package18
Series7200
PackagingTube
Memory Size18K (1K x 18)
FunctionSynchronous
Data Rate40MHz
Access Time15ns
Voltage - Supply4.5 V ~ 5.5 V
Current - Supply (Max)60mA
FWFT SupportNo
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case68-LCC (J-Lead)
Supplier Device Package68-PLCC (24x24)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)72225LB25JI
Related Links72225, 72225LB25JI Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
72225LB25JI Details Description
Related parts for 72225LB25JI
RES SMD 4.53K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC GATE XOR 4CH 2-INP 14-DIP datasheet.pdf
RES 0.25 OHM 3W 1% AXIAL datasheet.pdf
EMITTER IR 940NM 100MA RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT HSNG 6POS MCP .110 datasheet.pdf
RES 100K OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 350 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
EXTRACTION TOOL IMPACT 3PAIR datasheet.pdf
RES 83.5 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 71.5 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR 15A 240VAC datasheet.pdf