Integrated Device Technology (IDT) 72245LB15JGI
72245LB15JGI picture photo
Mfg. Part Number
72245LB15JGI
Brief Description
IC FIFO 1024X18 SYNC 15NS 68PLCC
Datasheet Download
72245LB15JGI.pdf
Availability of 72245LB15JGI
QUANTITY
72245LB15JGI Order Process
Ship out your order
Specifications of 72245LB15JGI
Internal Part NumberEIS-72245LB15JGI
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package18
Series7200
PackagingTube
Memory Size72K (4K x 18)
FunctionSynchronous
Data Rate66.7MHz
Access Time10ns
Voltage - Supply4.5 V ~ 5.5 V
Current - Supply (Max)60mA
FWFT SupportNo
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case68-LCC (J-Lead)
Supplier Device Package68-PLCC
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)72245LB15JGI
Related Links72245L, 72245LB15JGI Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
72245LB15JGI Details Description
Related parts for 72245LB15JGI
REG SW -6V 1A VERT datasheet.pdf
IC REG CTRLR PWM VM 16-DIP datasheet.pdf
KEYBOARD 63KEY W/TRKBALL METAL datasheet.pdf
CONN RECEPT 180POS .8MM DUAL SMD datasheet.pdf
SWITCH ROTARY 9P-3POS OPEN FRAME datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP POLYMER 56UF 20% 16V SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
CONN EDGE .100 15POS HL LOW P datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X6MM XCUT datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM L-TAB datasheet.pdf
FIXED IND 1NH 1A 100 MOHM SMD datasheet.pdf