Integrated Device Technology (IDT) 72275L10TF8
72275L10TF8 picture photo
Mfg. Part Number
72275L10TF8
Brief Description
IC FIFO 32768X18 LP 10NS 64STQFP
Datasheet Download
72275L10TF8.pdf
Availability of 72275L10TF8
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
72275L10TF8 Order Process
Ship out your order
Specifications of 72275L10TF8
Internal Part NumberEIS-72275L10TF8
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 21/Nov/2014
Standard Package1,250
Series7200
PackagingTape & Reel (TR)
Memory Size576K (32K x 18)
FunctionSynchronous
Data Rate100MHz
Access Time6.5ns
Voltage - Supply4.5 V ~ 5.5 V
Current - Supply (Max)90mA
FWFT SupportYes
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case64-LQFP
Supplier Device Package64-TQFP (10x10)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)72275L10TF8
Related Links72275, 72275L10TF8 Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
72275L10TF8 Details Description
Related parts for 72275L10TF8
CONN RECEPT 3POS 22AWG MTA156 datasheet.pdf
RES SMD 160 OHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP ALUM 3300UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
MOD IPM 6PAC 600V 15A datasheet.pdf
CONN RCPT 8 POS PNL MT PIN KEY A datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 15A 125V datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 10% 50V AXIAL datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 6VA THRU HOLE datasheet.pdf
LD 4MM P-P PVC .75 200CM BLACK datasheet.pdf
6800UF 16V 18X35.5 85C RAD datasheet.pdf