Integrated Device Technology (IDT) 72281L15PFI8
72281L15PFI8 picture photo
Mfg. Part Number
72281L15PFI8
Brief Description
IC FIFO 32768X18 LP 15NS 64QFP
Datasheet Download
72281L15PFI8.pdf
Availability of 72281L15PFI8
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
72281L15PFI8 Order Process
Ship out your order
Specifications of 72281L15PFI8
Internal Part NumberEIS-72281L15PFI8
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 21/Nov/2014
Standard Package750
Series7200
PackagingTape & Reel (TR)
Memory Size576K (64K x 9)
FunctionSynchronous
Data Rate66.7MHz
Access Time10ns
Voltage - Supply4.5 V ~ 5.5 V
Current - Supply (Max)80mA
FWFT SupportYes
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case64-LQFP
Supplier Device Package64-TQFP (14x14)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)72281L15PFI8
Related Links72281L, 72281L15PFI8 Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
72281L15PFI8 Details Description
Related parts for 72281L15PFI8
RES SMD 8.45K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
EVAL MOD FOR TPS60110 datasheet.pdf
RES 200 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
MOUNT CIRCULAR TO18 0.120" datasheet.pdf
CONN HDR VERT 6POS DL KEY X GOLD datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 6POS VERT 3.5MM datasheet.pdf
FIXED IND 330NH 450MA 1.05 OHM datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 1.6A 80 MOHM TH datasheet.pdf
CAP ARRAY 15PF 10V NP0 0612 datasheet.pdf
VHDM 8 ROW HSD OPEN BP ASSY datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 21 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf