Integrated Device Technology (IDT) 72815LB10PF8
72815LB10PF8 picture photo
Mfg. Part Number
72815LB10PF8
Manufacturer
Product Category
Logic - FIFOs Memory
Brief Description
IC FIFO SYNC DUAL 512X18 128TQFP
Datasheet Download
72815LB10PF8.pdf
Availability of 72815LB10PF8
QUANTITY
72815LB10PF8 Order Process
Ship out your order
Specifications of 72815LB10PF8
Internal Part NumberEIS-72815LB10PF8
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyLogic - FIFOs Memory
Series7200
PackagingTape & Reel (TR)
Memory Size18K (512 x 18 x 2)
FunctionSynchronous
Data Rate100MHz
Access Time6.5ns
Voltage - Supply4.5 V ~ 5.5 V
Current - Supply (Max)100mA
Bus DirectionalBi-Directional
Expansion TypeDepth, Width
Programmable Flags SupportYes
Retransmit CapabilityNo
FWFT SupportYes
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case128-LQFP
Supplier Device Package128-TQFP (14x20)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)72815LB10PF8
Related Links72815L, 72815LB10PF8 Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
72815LB10PF8 Details Description
Related parts for 72815LB10PF8
RELAY SSR 2.0A SIP DC 280V datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 35V 20A D2PAK datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 7KB FLASH 28QFN datasheet.pdf
CONN HDR 2MM MALE 2ROW R/A 50POS datasheet.pdf
RES 620 OHM 1/2W 5% CF MINI datasheet.pdf
CONN OSSP PLUG STR 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
CONN ADAPT INSERT SHROUD TYPE A datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER PWM TSOT23-6 datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
CONN HEADER 11POS .100" GOLD datasheet.pdf
FIXED IND 82UH 30MA 28 OHM SMD datasheet.pdf