Integrated Device Technology (IDT) 72T18105L5BBGI
72T18105L5BBGI picture photo
Mfg. Part Number
72T18105L5BBGI
Brief Description
IC FIFO 131X18 2.5V 5NS 240BGA
Datasheet Download
72T18105L5BBGI.pdf
Availability of 72T18105L5BBGI
QUANTITY
72T18105L5BBGI Order Process
Ship out your order
Specifications of 72T18105L5BBGI
Internal Part NumberEIS-72T18105L5BBGI
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
PackagingTray
Memory Size2.25M (128K x 18)(256K x 9)
FunctionAsynchronous, Synchronous
Data Rate83MHz, 200MHz
Access Time10ns, 3.6ns
Voltage - Supply2.375 V ~ 2.625 V
Current - Supply (Max)70mA
FWFT SupportYes
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case240-BGA
Supplier Device Package240-PBGA (19x19)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)72T18105L5BBGI
Related Links72T1810, 72T18105L5BBGI Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
72T18105L5BBGI Details Description
Related parts for 72T18105L5BBGI
RES SMD 22 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
60762A103 INSULATION PUNCH datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
ENCODER MECH PC 11POS SINGLE datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM L-TAB datasheet.pdf
26500 10C 10#16 P RECP AN LC datasheet.pdf
FO C/A LC VIO SC XG AQU datasheet.pdf
Ceramic Capacitors 3300PF 50V 5% RADIAL datasheet.pdf