Integrated Device Technology (IDT) 72V241L15JI8
72V241L15JI8 picture photo
Mfg. Part Number
72V241L15JI8
Brief Description
IC FIFO SYNC 4KX9 15NS 32PLCC
Datasheet Download
72V241L15JI8.pdf
Availability of 72V241L15JI8
QUANTITY
72V241L15JI8 Order Process
Ship out your order
Specifications of 72V241L15JI8
Internal Part NumberEIS-72V241L15JI8
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package750
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyLogic - FIFOs Memory
Series72V
PackagingTape & Reel (TR)
Memory Size36K (4K x 9)
FunctionSynchronous
Data Rate66.7MHz
Access Time10ns
Voltage - Supply3 V ~ 3.6 V
Current - Supply (Max)20mA
Bus DirectionalUni-Directional
Expansion TypeDepth, Width
Programmable Flags SupportYes
Retransmit CapabilityNo
FWFT SupportNo
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case32-LCC (J-Lead)
Supplier Device Package32-PLCC (13.97x11.43)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)72V241L15JI8
Related Links72V241, 72V241L15JI8 Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
72V241L15JI8 Details Description
Related parts for 72V241L15JI8
RES 56 OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP TRIMMER 1.5-10PF 25V SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .125 SLD datasheet.pdf
CAP CER 0.018UF 50V X7R 1206 datasheet.pdf
RES SMD 348K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
TRANS PREBIAS PNP 200MW SOT23-3 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
CAP ALUM 2.2UF 20% 450V RADIAL datasheet.pdf
FERRITE CORE datasheet.pdf
OSC PROG 1.3NS 50PPM 2.5X3.2MM datasheet.pdf
CAP CER 0.40PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf