Integrated Device Technology (IDT) 72V3663L15PFI
72V3663L15PFI picture photo
Mfg. Part Number
72V3663L15PFI
Manufacturer
Product Category
Logic - FIFOs Memory
Brief Description
IC SYNCFIFO 4096X36 15NS 128TQFP
Datasheet Download
72V3663L15PFI.pdf
Availability of 72V3663L15PFI
QUANTITY
72V3663L15PFI Order Process
Ship out your order
Specifications of 72V3663L15PFI
Internal Part NumberEIS-72V3663L15PFI
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package36
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyLogic - FIFOs Memory
Series72V
PackagingTray
Memory Size144K (4K x 36)
FunctionSynchronous
Data Rate66.7MHz
Access Time10ns
Voltage - Supply3 V ~ 3.6 V
Current - Supply (Max)400mA
Bus DirectionalBi-Directional
Expansion TypeDepth, Width
Programmable Flags SupportYes
Retransmit CapabilityYes
FWFT SupportYes
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case128-LQFP
Supplier Device Package128-TQFP (14x20)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)72V3663L15PFI
Related Links72V366, 72V3663L15PFI Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
72V3663L15PFI Details Description
Related parts for 72V3663L15PFI
CONN 20POS 2MM IDC SOCKET 30AU datasheet.pdf
CONNECTOR RECEPT 64POS STR datasheet.pdf
RES SMD 63.4 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 25W datasheet.pdf
RES 8.2K OHM 2% 1W AXIAL datasheet.pdf
RES 249K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 43VWM 69.4VC 214AB datasheet.pdf
PUNCH datasheet.pdf
DIODE ARRAY GP 75V 160MA SOT23 datasheet.pdf
ANT RPSMA 2.4GHZ 1/2 8.3CM STUB datasheet.pdf
CONN HSG RCPT PIN PNL MNT 11POS datasheet.pdf