Integrated Device Technology (IDT) 72V3663L15PFI8
72V3663L15PFI8 picture photo
Mfg. Part Number
72V3663L15PFI8
Brief Description
IC SYNCFIFO 4096X36 15NS 128TQFP
Datasheet Download
72V3663L15PFI8.pdf
Availability of 72V3663L15PFI8
QUANTITY
72V3663L15PFI8 Order Process
Ship out your order
Specifications of 72V3663L15PFI8
Internal Part NumberEIS-72V3663L15PFI8
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyLogic - FIFOs Memory
Series72V
PackagingTape & Reel (TR)
Memory Size144K (4K x 36)
FunctionSynchronous
Data Rate66.7MHz
Access Time10ns
Voltage - Supply3 V ~ 3.6 V
Current - Supply (Max)400mA
Bus DirectionalBi-Directional
FWFT SupportYes
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case128-LQFP
Supplier Device Package128-TQFP (14x20)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)72V3663L15PFI8
Related Links72V3663, 72V3663L15PFI8 Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
72V3663L15PFI8 Details Description
Related parts for 72V3663L15PFI8
IC REG LDO 1.8V 0.5A 8SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER 34POS .050" R/A GOLD datasheet.pdf
CONV DC/DC 0.5W 5V IN 15V OUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
RES 4.53K OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
AC/DC CNVRTR 5.2V 12.5V -12.8V datasheet.pdf
TVS DIODE 36VWM 58.1VC DO-219AB datasheet.pdf
IC VOLT MON 100V DUAL 16QFN datasheet.pdf
FILTERLINE PRIMARY datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 6POS SKT datasheet.pdf