Pomona Electronics 73065-BB-24
73065-BB-24 picture photo
Mfg. Part Number
73065-BB-24
Manufacturer
Product Category
Coaxial Cables (RF)
Brief Description
CBL MMCX PLUG-SMA JACK RG316 24"
Datasheet Download
73065-BB-24.pdf
Availability of 73065-BB-24
QUANTITY
73065-BB-24 Order Process
Ship out your order
Specifications of 73065-BB-24
Internal Part NumberEIS-73065-BB-24
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS Information73065 RoHS Cert
Standard Package1
Category Cable Assemblies
FamilyCoaxial Cables (RF)
Series-
GenderFemale to Male
StyleSMA to MMCX
1st ConnectorSMA Female Jack
2nd ConnectorMMCX Male Plug
Length24.0" (609.6mm)
Cable TypeRG-316
Impedance50 Ohm
Frequency - Max3GHz
ColorClear
FeaturesShielded
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)73065-BB-24
Related Links73065, 73065-BB-24 Datasheet, Pomona Electronics Distributor
73065-BB-24 Details Description
Related parts for 73065-BB-24
RES SMD 23.7K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC SIGE POWER AMP WLAN 16QFN datasheet.pdf
IC GATE NOR 1CH 2-INP 6-MICROPAK datasheet.pdf
CONN HEADER 34PS .100 SMD GOLD datasheet.pdf
MBXL R/A RCPT 8P+28S datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 25W datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 5000K 2SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 27000UF 20% 10V SNAP datasheet.pdf
RES SMD 1K OHM 0.01% 0.3W 1506 datasheet.pdf
CONN RELAY SOCKET datasheet.pdf
CAP FILM 55UF 5% 600VDC RADIAL datasheet.pdf