Pomona Electronics 73065-BB-24
73065-BB-24 picture photo
Mfg. Part Number
73065-BB-24
Manufacturer
Product Category
Coaxial Cables (RF)
Brief Description
CBL MMCX PLUG-SMA JACK RG316 24"
Datasheet Download
73065-BB-24.pdf
Availability of 73065-BB-24
QUANTITY
73065-BB-24 Order Process
Ship out your order
Specifications of 73065-BB-24
Internal Part NumberEIS-73065-BB-24
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS Information73065 RoHS Cert
Standard Package1
Category Cable Assemblies
FamilyCoaxial Cables (RF)
Series-
GenderFemale to Male
StyleSMA to MMCX
1st ConnectorSMA Female Jack
2nd ConnectorMMCX Male Plug
Length24.0" (609.6mm)
Cable TypeRG-316
Impedance50 Ohm
Frequency - Max3GHz
ColorClear
FeaturesShielded
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)73065-BB-24
Related Links73065, 73065-BB-24 Datasheet, Pomona Electronics Distributor
73065-BB-24 Details Description
Related parts for 73065-BB-24
CONN PLUG 13POS AWG26 R/ANGLE datasheet.pdf
IC EEPROM 512KBIT 1MHZ 8TSSOP datasheet.pdf
IC TXRX RS-232 4:5 5V LP 28SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 210PS .050 DIP SLD datasheet.pdf
IC OPAMP GP 385KHZ RRO 14TSSOP datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 16POS 3.81MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
JACKPAC TEST datasheet.pdf
CONN HDR 13POS 2MM SMD datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
LUG COPPER 2 HOLE datasheet.pdf
CONN PLUG 11POS STRGHT PIN datasheet.pdf