Pomona Electronics 73075-VV-12
73075-VV-12 picture photo
Mfg. Part Number
73075-VV-12
Manufacturer
Product Category
Coaxial Cables (RF)
Brief Description
CABL MCX PLUG-MCX PLUG RG179 12"
Datasheet Download
73075-VV-12.pdf
Availability of 73075-VV-12
QUANTITY
73075-VV-12 Order Process
Ship out your order
Specifications of 73075-VV-12
Internal Part NumberEIS-73075-VV-12
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS Information73075 RoHS Cert
Standard Package1
Category Cable Assemblies
FamilyCoaxial Cables (RF)
Series-
GenderMale to Male
StyleMCX to MCX
1st ConnectorMCX Male Plug
2nd ConnectorMCX Male Plug
Length12.0" (304.8mm)
Cable TypeRG-179
Impedance75 Ohm
Frequency - Max1.5GHz
ColorClear
FeaturesShielded
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)73075-VV-12
Related Links73075, 73075-VV-12 Datasheet, Pomona Electronics Distributor
73075-VV-12 Details Description
Related parts for 73075-VV-12
IC OPAMP INSTR 400KHZ 8DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .125 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPDT 10A 48V datasheet.pdf
ADC 12BIT 300KSPS 16CH 24-QSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
RES 143K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 29POS PIN datasheet.pdf
CONN SMA JACK STR 50 OHM CRIMP datasheet.pdf
IC ADC 8BIT MPU 8CH MUX 28-PLCC datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .125" datasheet.pdf