CTS Electronic Components 73U3109N
73U3109N picture photo
Mfg. Part Number
73U3109N
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 10G OHM 30% 0805
Datasheet Download
73U3109N.pdf
Availability of 73U3109N
QUANTITY
73U3109N Order Process
Ship out your order
Specifications of 73U3109N
Internal Part NumberEIS-73U3109N
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
Series73U3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)10G
Tolerance±30%
Power (Watts)-
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient0/ -3500ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.026" (0.65mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)73U3109N
Related Links73U3, 73U3109N Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
73U3109N Details Description
Related parts for 73U3109N
KIT FUSE SP/SPT 5X20 .8-10A 250V datasheet.pdf
CAP POLYMER 100UF 20% 6.3V SMD datasheet.pdf
PROX SENSOR TINNED LEADS THREAD datasheet.pdf
CONN HEADER 3MM 2POS DUAL TIN datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 10.9A SOT533 datasheet.pdf
CONN PLUG 41POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
FIXED IND 3.3MH 150MA 11.8 OHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 50W datasheet.pdf
LED MT SR VERT 1.080" 3MM 2LD datasheet.pdf
IC PWR MGMT I.MX6 56QFN datasheet.pdf
CONN EDGE .050 160POS DR TH datasheet.pdf