CTS Electronic Components 741C083104J
741C083104J picture photo
Mfg. Part Number
741C083104J
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 100K OHM 0804
Datasheet Download
741C083104J.pdf
Availability of 741C083104J
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
741C083104J Order Process
Ship out your order
Specifications of 741C083104J
Internal Part NumberEIS-741C083104J
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductSMT Resistor and Resistor Networks
Standard Package10,000
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)100k
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Height0.020" (0.50mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)741C083104J
Related Links741C0, 741C083104J Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
741C083104J Details Description
Related parts for 741C083104J
Connector Quick Connect Receptacle 18-22 AWG 0.110" (2.79mm), 0.125" (3.18mm) Crimp datasheet.pdf
IC FPGA 65 I/O 100TQFP datasheet.pdf
RES SMD 59 OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25, 25 Position Board Edge, Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
BNC VERTICAL PC BOARD JK 75 OHM datasheet.pdf
4065-95 DIE GUARD ASSY datasheet.pdf
RES 215 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 270UF 10% 6V AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 33POS IN-LINE SLDR datasheet.pdf