CTS Electronic Components 741C083121J
741C083121J picture photo
Mfg. Part Number
741C083121J
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 120 OHM 0804
Datasheet Download
741C083121J.pdf
Availability of 741C083121J
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
741C083121J Order Process
Ship out your order
Specifications of 741C083121J
Internal Part NumberEIS-741C083121J
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductSMT Resistor and Resistor Networks
Standard Package10,000
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)120
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Height0.020" (0.50mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)741C083121J
Related Links741C0, 741C083121J Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
741C083121J Details Description
Related parts for 741C083121J
CONN SCSI .085" FEMALE RA 24POS datasheet.pdf
LED E10 BASE T3-1/4 GREEN 28V datasheet.pdf
IC REG BOOST ADJ 1.2A 8MLF datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 20A 125V datasheet.pdf
CONN RCPT 22 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
RES 15.8 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
SLDV-THR 5.00/04/180G 1.5 BK datasheet.pdf
CAP CER 1200PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf
CAP CER 30PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf