CTS Electronic Components 741C083240JP
741C083240JP picture photo
Mfg. Part Number
741C083240JP
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 24 OHM 0804
Datasheet Download
741C083240JP.pdf
Availability of 741C083240JP
QUANTITY
741C083240JP Order Process
Ship out your order
Specifications of 741C083240JP
Internal Part NumberEIS-741C083240JP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package20,000
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)24
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Height0.020" (0.50mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)741C083240JP
Related Links741C08, 741C083240JP Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
741C083240JP Details Description
Related parts for 741C083240JP
CONN EDGECARD 30POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 560PF 100V NP0 AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 16000UF 16V SCREW datasheet.pdf
CONICAL TIP 0.5MM 700DEG datasheet.pdf
ETHERNET SWITCH 16 PORT RJ45 datasheet.pdf
HEADER ASSY 18 PIN MODICE ME datasheet.pdf
IC DRAM 576MBIT 300MHZ 144BGA datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR 20A 120/240VAC datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 13B OLIVE datasheet.pdf
CAP FILM 0.0082UF 5% 2000VDC AXI datasheet.pdf