Vishay/Sprague 199D475X9025B6A1E3
199D475X9025B6A1E3 picture photo
Mfg. Part Number
199D475X9025B6A1E3
Brief Description
CAP TANT 4.7UF 25V 10% RADIAL
Datasheet Download
199D475X9025B6A1E3.pdf
Availability of 199D475X9025B6A1E3
QUANTITY
199D475X9025B6A1E3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 199D475X9025B6A1E3
Internal Part NumberEIS-199D475X9025B6A1E3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured Product199D and 173D TANTALEX® Capacitors
Standard Package2,000
SeriesTANTALEX® 199D
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance4.7µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.197" Dia (5.00mm)
Height - Seated (Max)0.398" (10.12mm)
Lead Spacing0.200" (5.08mm)
Manufacturer Size CodeB
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)199D475X9025B6A1E3
Related Links199D475X9, 199D475X9025B6A1E3 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
199D475X9025B6A1E3 Details Description
Related parts for 199D475X9025B6A1E3
IC TRANSCEIVER E1 QUAD 100-LQFP datasheet.pdf
TRANS PREBIAS DUAL NPN SSMINI6 datasheet.pdf
IC FPGA 172 I/O 256FBGA datasheet.pdf
CABLE MOLDED RG59/U 120" datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 16POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 6AWG WHITE 100' datasheet.pdf