CTS Electronic Components 741X043220JP
741X043220JP picture photo
Mfg. Part Number
741X043220JP
Brief Description
RES ARRAY 2 RES 22 OHM 0404
Datasheet Download
741X043220JP.pdf
Availability of 741X043220JP
QUANTITY
741X043220JP Order Process
Ship out your order
Specifications of 741X043220JP
Internal Part NumberEIS-741X043220JP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS Information740-746 Series Cert of Compliance
Featured ProductSMT Resistor and Resistor Networks
Standard Package10,000
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)22
Tolerance±5%
Number of Resistors2
Number of Pins4
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0404 (1010 Metric), Convex
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.039" W (1.00mm x 1.00mm)
Height0.018" (0.45mm)