CTS Electronic Components 741X08333R0FP
741X08333R0FP picture photo
Mfg. Part Number
741X08333R0FP
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 33 OHM 0804
Datasheet Download
741X08333R0FP.pdf
Availability of 741X08333R0FP
QUANTITY
741X08333R0FP Order Process
Ship out your order
Specifications of 741X08333R0FP
Internal Part NumberEIS-741X08333R0FP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package20,000
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)33
Tolerance±1%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0804, Convex, Long Side Terminals
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Height0.022" (0.55mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)741X08333R0FP
Related Links741X08, 741X08333R0FP Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
741X08333R0FP Details Description
Related parts for 741X08333R0FP
IC RTC CLK/CALENDAR PAR 24-DIP datasheet.pdf
RES SMD 113K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
TRIMMER 100K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
IDC CABLE - CSR40S/AE40G/CSR40S datasheet.pdf
TRANS PREBIAS PNP 230MW SC59 datasheet.pdf
IC OPAMP POWER 10MHZ 12DIP datasheet.pdf
SWITCH STRGHT LVR SPDT 15A SCREW datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
RES 1.2M OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 150UH 61MA 15 OHM TH datasheet.pdf
KJL 79C 79#22 PIN PLUG datasheet.pdf
200 AMP CLASS R FUSEHOLDER 250V datasheet.pdf