CTS Electronic Components 741X163470JP
741X163470JP picture photo
Mfg. Part Number
741X163470JP
Brief Description
RES ARRAY 8 RES 47 OHM 1506
Datasheet Download
741X163470JP.pdf
Availability of 741X163470JP
QUANTITY
741X163470JP Order Process
Ship out your order
Specifications of 741X163470JP
Internal Part NumberEIS-741X163470JP
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)47
Tolerance±5%
Number of Resistors8
Number of Pins16
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.156" L x 0.063" W (3.95mm x 1.60mm)
Height0.022" (0.55mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)741X163470JP
Related Links741X16, 741X163470JP Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
741X163470JP Details Description
Related parts for 741X163470JP
FIXED IND 33UH 95MA 5.2 OHM TH datasheet.pdf
RELAY TIME DELAY DPDT 120VAC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 8A 36TQFN datasheet.pdf
DIODE ZENER 51V 3W DO214AA datasheet.pdf
CAP CER 22PF 500V NP0 1111 datasheet.pdf
RES SMD 6.04KOHM 0.1% 0.15W 0805 datasheet.pdf
CONN HEADER 21POS STR .100" GOLD datasheet.pdf
TS 35X15 1M STAINLESS STEEL datasheet.pdf
HJ 4FORM C DC 24V datasheet.pdf