CTS Electronic Components 742C043334JTR
742C043334JTR picture photo
Mfg. Part Number
742C043334JTR
Brief Description
RES ARRAY 2 RES 330K OHM 0606
Datasheet Download
742C043334JTR.pdf
Availability of 742C043334JTR
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
742C043334JTR Order Process
Ship out your order
Specifications of 742C043334JTR
Internal Part NumberEIS-742C043334JTR
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)330k
Tolerance±5%
Number of Resistors2
Number of Pins4
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0606, Concave
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.063" W (1.60mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)742C043334JTR
Related Links742C04, 742C043334JTR Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
742C043334JTR Details Description
Related parts for 742C043334JTR
CONN EDGECARD 30POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS .156 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .156 EYELET datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 6POS 5.08MM datasheet.pdf
RES 38.3K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 56NH 100MA 1 OHM SMD datasheet.pdf
RES 10 OHM 0.3W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .125" datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X6MM XCUT datasheet.pdf
# BNC PLUG datasheet.pdf
RES 56 OHM 13W 5% AXIAL datasheet.pdf