CTS Electronic Components 742C083824JPTR
742C083824JPTR picture photo
Mfg. Part Number
742C083824JPTR
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 820K OHM 1206
Datasheet Download
742C083824JPTR.pdf
Availability of 742C083824JPTR
QUANTITY
742C083824JPTR Order Process
Ship out your order
Specifications of 742C083824JPTR
Internal Part NumberEIS-742C083824JPTR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS Information740-746 Series Cert of Compliance
Featured ProductSMT Resistor and Resistor Networks
Standard Package5,000
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)820k
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)742C083824JPTR
Related Links742C083, 742C083824JPTR Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
742C083824JPTR Details Description
Related parts for 742C083824JPTR
IC REG BCK 2.5V 0.8A SYNC 12TQFN datasheet.pdf
CAP CER 22PF 16V NP0 0805 datasheet.pdf
IC OPAMP JFET 1.4MHZ 16LFCSP datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 25V 10% 2413 datasheet.pdf
LED CBI 3MM BI-LVL GRN/YLW DIFF datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 22 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONN SPRING LOAD 2POS SNGL SMD datasheet.pdf
DGTL ISO 5KV 4CH GEN PURP 20SOIC datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS 1MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS .100" datasheet.pdf