Sullins Connector Solutions HBC12DEYI
HBC12DEYI picture photo
Mfg. Part Number
HBC12DEYI
Brief Description
FML CRD EDGE .100 24POS DR LOW P
Datasheet Download
HBC12DEYI.pdf
Availability of HBC12DEYI
QUANTITY
HBC12DEYI Order Process
Ship out your order
Specifications of HBC12DEYI
Internal Part NumberEIS-HBC12DEYI
Number of Positions24
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.100" (2.54mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
Contact TypeCantilever
Color-
Flange FeatureTop Mount Opening, Threaded Insert, 4-40
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HBC12DEYI
Related LinksHBC1, HBC12DEYI Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
HBC12DEYI Details Description
Related parts for HBC12DEYI
IC THERMOCOUPLE INSTR AMP 14CDIP datasheet.pdf
CABLE SMA/SMA-RA 12" RG-142 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 125V datasheet.pdf
JOYSTICK MEMS MICRO datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 15POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 100W datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
RES SMD 270 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf