CTS Electronic Components 742C163104JP
742C163104JP picture photo
Mfg. Part Number
742C163104JP
Brief Description
RES ARRAY 8 RES 100K OHM 2506
Datasheet Download
742C163104JP.pdf
Availability of 742C163104JP
QUANTITY
742C163104JP Order Process
Ship out your order
Specifications of 742C163104JP
Internal Part NumberEIS-742C163104JP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS Information740-746 Series Cert of Compliance
Featured ProductSMT Resistor and Resistor Networks
Standard Package4,000
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)100k
Tolerance±5%
Number of Resistors8
Number of Pins16
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.252" L x 0.063" W (6.40mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)742C163104JP
Related Links742C16, 742C163104JP Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
742C163104JP Details Description
Related parts for 742C163104JP
IC DAC DUAL NV TEMP CNTRL 8TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
LED CBI 4X4 GN 565NM YW 585NM RH datasheet.pdf
CONN CABLE CLAMP SZ 11 OLIVE datasheet.pdf
FAN AXIAL 50X20MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 25W datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 50MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 19 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf