CTS Electronic Components 742C163223JP
742C163223JP picture photo
Mfg. Part Number
742C163223JP
Brief Description
RES ARRAY 8 RES 22K OHM 2506
Datasheet Download
742C163223JP.pdf
Availability of 742C163223JP
QUANTITY
742C163223JP Order Process
Ship out your order
Specifications of 742C163223JP
Internal Part NumberEIS-742C163223JP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS Information740-746 Series Cert of Compliance
Featured ProductSMT Resistor and Resistor Networks
Standard Package4,000
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)22k
Tolerance±5%
Number of Resistors8
Number of Pins16
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.252" L x 0.063" W (6.40mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)742C163223JP
Related Links742C16, 742C163223JP Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
742C163223JP Details Description
Related parts for 742C163223JP
CONN SOCKET 10POS 2MM DUAL CRIMP datasheet.pdf
IC BLUECORE4 HEADSET 96-TFBGA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156 WW datasheet.pdf
CAP CER 220PF 50V X7R 0805 datasheet.pdf
ROTARY 4P 3POS SILVER datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
EXL UNITIZED WHEEL 7" 2A MED datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 0.4VA 28V datasheet.pdf
IC EEPROM BUS 8KBIT 8TSSOP datasheet.pdf
UNLOCK TOOL datasheet.pdf
POLYSWITCH PTC RESET 10A HLD datasheet.pdf