CTS Electronic Components 742X083330JP
742X083330JP picture photo
Mfg. Part Number
742X083330JP
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 33 OHM 1206
Datasheet Download
742X083330JP.pdf
Availability of 742X083330JP
QUANTITY
742X083330JP Order Process
Ship out your order
Specifications of 742X083330JP
Internal Part NumberEIS-742X083330JP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)33
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)742X083330JP
Related Links742X08, 742X083330JP Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
742X083330JP Details Description
Related parts for 742X083330JP
RES ARRAY 13 RES 2K OHM 14SOIC datasheet.pdf
CAP FILM 0.15UF 5% 63VDC RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 1.33M OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
CABLE ASSY QSL PLUG PIGTAIL 3POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
RES 5K OHM 5W 1% AXIAL datasheet.pdf