CTS Electronic Components 742X0834321FP
742X0834321FP picture photo
Mfg. Part Number
742X0834321FP
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 4.32K OHM 1206
Datasheet Download
742X0834321FP.pdf
Availability of 742X0834321FP
QUANTITY
742X0834321FP Order Process
Ship out your order
Specifications of 742X0834321FP
Internal Part NumberEIS-742X0834321FP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)4.32k
Tolerance±1%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)742X0834321FP
Related Links742X08, 742X0834321FP Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
742X0834321FP Details Description
Related parts for 742X0834321FP
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 112LQFP datasheet.pdf
IC VOLTAGE MONITOR DUAL 8-TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 2.8K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONV DC/DC 0.25W 12VIN +/-15VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 200W datasheet.pdf
RES CHAS MNT 140 OHM 1% 30W datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 2.25A 50.3 MOHM datasheet.pdf
OSC PROG 5NS 30PPM 2X2.5MM datasheet.pdf
CONN RCPT 5P INLINE SKT SLD CUP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .125" datasheet.pdf