CTS Electronic Components 743C043474JTR
743C043474JTR picture photo
Mfg. Part Number
743C043474JTR
Brief Description
RES ARRAY 2 RES 470K OHM 1008
Datasheet Download
743C043474JTR.pdf
Availability of 743C043474JTR
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
743C043474JTR Order Process
Ship out your order
Specifications of 743C043474JTR
Internal Part NumberEIS-743C043474JTR
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)470k
Tolerance±5%
Number of Resistors2
Number of Pins4
Power Per Element100mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.100" L x 0.079" W (2.54mm x 2.00mm)
Height0.028" (0.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)743C043474JTR
Related Links743C04, 743C043474JTR Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
743C043474JTR Details Description
Related parts for 743C043474JTR
EMITTER IR 940NM 100MA TO-46 datasheet.pdf
LASER MODULE 660NM 5MW datasheet.pdf
CONN BASE BOTTOM ENTRY SZ4 datasheet.pdf
CAP CER 33PF 1.5KV NP0 1808 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
SPACER TUBULAR GEN PURP 0.120" datasheet.pdf