CTS Electronic Components 743C083684JPTR
743C083684JPTR picture photo
Mfg. Part Number
743C083684JPTR
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 680K OHM 2008
Datasheet Download
743C083684JPTR.pdf
Availability of 743C083684JPTR
QUANTITY
743C083684JPTR Order Process
Ship out your order
Specifications of 743C083684JPTR
Internal Part NumberEIS-743C083684JPTR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS Information740-746 Series Cert of Compliance
Featured ProductSMT Resistor and Resistor Networks
Standard Package4,000
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)680k
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element100mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.200" L x 0.079" W (5.08mm x 2.00mm)
Height0.028" (0.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)743C083684JPTR
Related Links743C083, 743C083684JPTR Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
743C083684JPTR Details Description
Related parts for 743C083684JPTR
IDC CABLE - ASR40B/AE40G/APR40B datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
MOSFET N-CH 55V 150A TO263CA-7 datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 24KB FLASH 32LQFP datasheet.pdf
RES SMD 1M OHM 2% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 46.4K OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X35MM R-TAB T766 datasheet.pdf
ADJ(DJ) RELAY (FLUX, 2C, SINGLE- datasheet.pdf
OSC TCXO 13.000MHZ CLP SNWV SMD datasheet.pdf