Murata Electronics North America GHM1540X7R224K250C550
GHM1540X7R224K250C550 picture photo
Mfg. Part Number
GHM1540X7R224K250C550
Datasheet Download
GHM1540X7R224K250C550.pdf
Availability of GHM1540X7R224K250C550
QUANTITY
GHM1540X7R224K250C550 Order Process
Ship out your order
Specifications of GHM1540X7R224K250C550
Internal Part NumberEIS-GHM1540X7R224K250C550
Delivery TimeIn stock, ship GHM1540X7R224K250C550 today.
SeriesGHM1540X7R22
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeSMD
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-GHM1540X7R224K250C550
MURATA Product CategoryMURATA Components
GHM1540X7R224K250C550 Details Description
Related parts for GHM1540X7R224K250C550
DIODE ZENER ARRAY 5.6V SOT23 datasheet.pdf
FUSE BLOK CART 250V 600A CHASSIS datasheet.pdf
RES 1.33K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
CLAMP RM 4 datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 3.3V 75W datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 6 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
500 TB RIS CLA 3RD-LEVEL datasheet.pdf
CAP CER 130PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP CER 33PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
FIXED IND 7.8UH 10A 19.4 MOHM datasheet.pdf