CTS Electronic Components 744C043471JPTR
744C043471JPTR picture photo
Mfg. Part Number
744C043471JPTR
Brief Description
RES ARRAY 2 RES 470 OHM 1210
Datasheet Download
744C043471JPTR.pdf
Availability of 744C043471JPTR
QUANTITY
744C043471JPTR Order Process
Ship out your order
Specifications of 744C043471JPTR
Internal Part NumberEIS-744C043471JPTR
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS Information740-746 Series Cert of Compliance
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)470
Tolerance±5%
Number of Resistors2
Number of Pins4
Power Per Element125mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1210 (3225 Metric), Concave, Long Side Terminals
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.100" W (3.20mm x 2.54mm)
Height0.028" (0.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)744C043471JPTR
Related Links744C043, 744C043471JPTR Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
744C043471JPTR Details Description
Related parts for 744C043471JPTR
IC ANLG VIDEO DELAY LINE 20-QFN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC ADC 16BIT 135KSPS 20-TSSOP datasheet.pdf
IC AMP AUDIO PWR 1.4W AB 16TSSOP datasheet.pdf
IC PWR SUPP MON DUAL WD 8SOP datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS STRAIGHT SOLDER datasheet.pdf
CONTROL PROC 100-240V PANEL MT datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole Solder datasheet.pdf