CTS Electronic Components 744C083181JTR
744C083181JTR picture photo
Mfg. Part Number
744C083181JTR
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 180 OHM 2012
Datasheet Download
744C083181JTR.pdf
Availability of 744C083181JTR
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
744C083181JTR Order Process
Ship out your order
Specifications of 744C083181JTR
Internal Part NumberEIS-744C083181JTR
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)180
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element125mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.200" L x 0.126" W (5.08mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)744C083181JTR
Related Links744C08, 744C083181JTR Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
744C083181JTR Details Description
Related parts for 744C083181JTR
CONV DC/DC 1W 05VIN 09VOUT datasheet.pdf
RES 1.6K OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
FAN AXIAL 50X15MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
CABLE 2COND 20AWG SLATE 500' datasheet.pdf
Connector Socket 36 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X35MM R-TAB T766 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 11 (10 + 1 Power) Position Through Hole Solder datasheet.pdf
RES SMD 30 OHM 10% 1/4W 1206 datasheet.pdf
THERMOSTAT 53 DEG NO TO-220 datasheet.pdf
CTV 39C 39#16 SKT PLUG datasheet.pdf
220UF 20V 9.53X34.93 AXI datasheet.pdf